Kurucu Hakkında

Ahmet ÖZTEKİN ( Kurucu )

Hacettepe Üniversitesi Ağaçişleri Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından MODESAN markası altında kurduğu kendi şirketinde projesi işler üzerinde çalıştı.

Ankara Merik Köşkü bu dönemde yaptığı önemli çalışmalardan biridir.

1995 - 2002 yılları arasında yurt dışında çeşitli projelerde fabrika müdürü olarak göre yaptı. Yurda döndükten sonra 2002 ve 2005 yıllarında Koleksiyon Mobilya Ahşap grup Yönetmenliği , 2005 - 2007 yıllarında da Doğtaş Mobilya kalite ve satış sonrası servis müdürlüğü yaptı. Son olarak Cardin Concept Mobilya da fabrika müdürü olarak görev aldı.

ÖZTEKİN tüm bu çalışmalar ile beraber Endüstriyel mobilya sektöründe modüler standartların oluşturulması ve üretimi konusunda çeşitli çalışmalar yapmış, üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çeşitli üniversitelerde dersler vermiş aynı zamanda Ahşap Teknik Dergisinin organize ettiği Mobilyada İnovasyon Uygulamaları seminerlerinin orgazinasyon komitesinde yer almıştır.

Bilgi ve birikimini bu seminirlerde sektörle paylaşarak bugünkü standartların oluşmasında önemli katkılar sağlamıştır.

2009 yılında mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalara mobilya lojistiği ve satış sonrası hizmet sağlamak amacıyla Mobiljet A.Ş'yi kurmuştur.

Türkiye'de ilk ve tek olan Mobiljet 5 yıl gibi kısa bir sürede Marmara bölgesi, Ege bölgesi, Karadeniz bölgesi ve İç Anadolu bölgesi yapılanmalarını tamamlamış, Akdeniz ve Çukurova bölgesinde yapılanmasını sürdürmektedir.